Početna > Sport > Košarka
Košarka

Granitna odbrana srpskih košarkašica donela plasman na Svetsko prvenstvo

Košarkašice Srbije savladale su Australiju 78:71, u drugom kolu kvalifikacionog turnira u Beogradu za odlazak na Svetsko prvenstvo.

Pobeda protiv Australije garantovala je srpskim košarkašicama plasman na Svetsko prvenstvo, a ona je ostvarena zahvaljujući fanatičnoj odbrani u poslednjoj četvrtini.

Izuzetno zanimljiv i izjednačen meč u dvorani „Ranko Žeravica „odigrale su dve sjajne ekipe, koje su se često smenjivale u vođstvu, a na kraju je Srbija, na krilima Ivon Anderson i Saše Čađo, došla do velike pobede.

Australijanke, koje su svetske vicešampionke, bile su potpuno bez ideje u završnici meča, ali su ipak uspele da učine poslednje minute uzbudljivim, ali na kraju je pobeda zasluženo pripala Srbiji.

Andersonova je meč završila sa 30 poena, Crvendakić je dodala 12, Tina Krajišnik 11, a Čađo 9. U timu Australije najbolja je bila Vitkomb sa 18 poena.

Pre utakmice, od dresa sa nacionalnim grbom zvanično su se oprostile Jelena Bruks i Sonja Vasić.

Srbija u nedelju igra poslednji meč na turniru, bez rezultatskog značaja, a protivnik je selekcija Brazila (21.00).