Гранитна одбрана српских кошаркашица донела пласман на Светско првенство

Кошаркашице Србије савладале су Аустралију 78:71, у другом колу квалификационог турнира у Београду за одлазак на Светско првенство.

Победа против Аустралије гарантовала је српским кошаркашицама пласман на Светско првенство, а она је остварена захваљујући фанатичној одбрани у последњој четвртини.

Изузетно занимљив и изједначен меч у дворани „Ранко Жеравица „одиграле су две сјајне екипе, које су се често смењивале у вођству, а на крају је Србија, на крилима Ивон Андерсон и Саше Чађо, дошла до велике победе.

Аустралијанке, које су светске вицешампионке, биле су потпуно без идеје у завршници меча, али су ипак успеле да учине последње минуте узбудљивим, али на крају је победа заслужено припала Србији.

Андерсонова је меч завршила са 30 поена, Црвендакић је додала 12, Тина Крајишник 11, а Чађо 9. У тиму Аустралије најбоља је била Виткомб са 18 поена.

Пре утакмице, од дреса са националним грбом званично су се опростиле Јелена Брукс и Соња Васић.

Србија у недељу игра последњи меч на турниру, без резултатског значаја, а противник је селекција Бразила (21.00).