Голеада и тежак пораз Болоње на повратку Синише Михајловића

У 36. колу италијанске Серије А последњепласирана Венеција је са 4:3 победила Болоњу.

У веома узбудљвиом мечу виђена су два преокрета. Овом победом Венеција је прекинула црну серију од 10 пораза заредом и математички остала у игри за бег из зоне испадања.

Ову утакмицу је поред пуно голова и узбуђења обележио и Синиша Михајловић који је поново водио са клупе екипу Болоње, након што је изашао из болнице.

Венеција је одлично почела меч на свом стадиону и веома рано дошла до вођства. Томас Хенри је већ у четвртом минуту утакмице постигао гол на одушевљење домаћих навијача.

Убрзо је предност дуплирана. У 19 минуту Софијан Кијине је шутирао пенал који је голман Скорупски одбранио, али се лопта одбила назад до Кијинеа који ју је сместио у мрежу.

Чинило се да ће полувреме да се заврши вођством домаћих од 2:0, али је Рикардо Орсолини у финишу првог полувремена затресао мрежу домаће екипе.

По почетку другог полувремена Болоња је имала иницијативу и у 55. минуту Марко Арнаутовић је изједначио резултат на асистенцију Силвестрија.

Болоња је дошла до потпуног преокрета у 68. минуту када је Јерди Шутен постигао гол за 3:2!

Ипак Болоња није успела да сачува предност до краја утакмице.

у 74. минуту је Матија Араму пао у казненом простору а судија Ливијо Маринели је после консултација са колегама из ВАР собе показао на белу тачку.

Араму је био прецизан са 11 метара и тако изједначио резултат на 3:3.

Венеција је и даље тражила своју прилику за победу на овој утакмици и она се указала на самом крају.

У 93. минуту Денис Јонсен је сјајним голом поставио коначних 4:3.