Арсенал и Вест Хем ближи Европи, Евертон надомак опстанка

Фудбалери Арсенала и Вест Хема остварили су важне тријумфе у 36. колу Премијер лиге у свом походу на Европу, а исто је учинио Евертон који се бори за опстанак.

Некадашњи играч управо Лидса Еди Нкетија је већ у раној фази искористио велику грешку Мелијеа и довео свој тим у вођство, да би већ у 10. минуту дуплирао предност након асистенције Мартинелија.

Занимљиво је да први погодак није хтео да прослави из поштовања према бившем клубу, али други јесте.

Другим голом је постао први играч Арсенала од 2002. и Нванка Кануа који се у првих 10 минута меча два пута уписао у стрелце.

Шансе Лидса када је у питању повратак је умањио Лук Ејлинг када је са обе ноге без разлога стартовао над поменутим Мартинелијем због чега је искључен. Упркос томе, након једног од корнера у другом полувремену, лопта је дошла до Дијега Љорентеа на другу стативу. Шпанси штопер је смањио резултат, али то је све што је могла екипа Џесија Марча.

Арсенал ће наредне сезоне у најмању руку играти Лигу Европе, а када је Лига шампиона у питању ситуација је следећа. Тренутно имају бод мање од трећепласираног Челсија и четири бода више од петопласираног Тотенхема на три кола до краја.

Када је реч о Лидсу, они су први испод црте са 34 бода. Изнад су Барнли који има бољу гол разлику у Евртон са бодом више и утакмицом мање.

У другом мечу тимова из Лондона, Вест Хем је славио на гостовању Норичу резултатом 4:0.

Двоструки стрелац на том мечу је био Саид Бенрама, док је две асистенције уписао Џерод Бовен и на тај начин постао први играч Вест Хема од Паола Ди Канија и сезоне 1999/00 који је имао по најмање 10 голова и асистенција ове сезоне.

Уз то, некадашњи играч Хала је први играч ове сезоне са двоцифреним бројим асистенција који не долази из Ливерпула (Салах, Арнолд и Робертсон), као и трећи енглески играч који је остварио дабл-дабл у последњих шест сезона поред Рахима Стерлинга (два пута) и Харија Кејна.

Могао је Бовен и до треће асистенције, али је Крул дирао лопту пре него што се она срећно одбила до Антонија, док се у стрелце уписао и Ланцини.

Вест Хем је још увек на седмој позицији која води у Лигу конференција следеће сезоне, али сада заостају за Јунајтедом само три бода уз меч мањка. Норич је одавно прежаљен и следеће сезоне ћемо га гледати у Чемпионшипу.

У последњем сусрету је Евертон стигао до можда и пресудног тријумфа на гостовању Лестеру резултатом 2:1.

Поред тога што су сада пред обезбеђеним опстанком, овај меч је свакако обележио прелепи волеј украјинског фудбалера Виталија Микољенка.

Alžirac iz Meca bombom u 90. minutu ostavio Lion bez Evrope (VIDEO)