Gazaniga odbranio tri penala, Đirona u 90+9. minutu stigla do pobede protiv Atletika

Fudbaleri Đirone pobedili su danas na svom terenu ekipu Atletik Bilbaa rezultatom 2:1 u meču devetog kola španske La Lige.

Ovaj meč obeležio je golman Đirone Paulo Gazaniga, koji je danas odbranio tri penala fudbalerima Atletika.

Gazaniga je prvi penal odbranio u 28. minutu. On je zaustavio udarac fudbalera Atletika Aleksa Berengera.

Đirona je povela u 39. minutu golom Jasera Asprilje. Atletik je izjednačio dva minuta kasnije pogotkom Oihana Sanseta.

U 58. minutu dosuđen je novi penal za Atletik. Golman Đirone zaustavio je udarac Injakija Vilijamsa, ali je sudija tražio da se ponovo izvede penal. Odgovornost je ovog puta preuzeo Ander Erera, ali je Gazaniga zaustavio i njegov udarac.

Đirona je do pobede stigla u 90+9. minutu pogotkom Kristijana Stuanija iz penala.

Atletik je meč završio sa fudbalerom manje, pošto je u osmom minutu nadoknade vremena isključen Aitor Paredes.

Atletik se trenutno nalazi na šestom mestu na tabeli španskog prvenstva sa 14 bodova, dok je Đirona na 11. poziciji sa 12.