Ostali sportovi

Futsal: Barselona posle preokreta osvojila titulu

Futsaleri Barselone pobedili su Levante 3:2 (5:4 pen) u majstorici finala španske futsal lige.

Prve dve utakmice finalne serije pobedile su gostujuće ekipe, shodno tome pobednik se odlučivao u majstorici. Domaćin odlučujuće utakmice bila je Barselona, zbog boljeg plasmana u regularnom delu sezone.

Obe ekipe startovale su nervozno. Odbrane su bile prioritet obema ekipama, razumljivo kada uzmemo u obzir ulog. U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika, pa se na pauzu otišlo bez golova.

Drugo poluvreme otvorio je pogodak Levantea. U prvom minutu nastavka, posle odbitka, precizan je bio Pedro Garsija.
Uspešno se branio Levante sve do poslednjeg minuta. Barselona je u 40-om minutu konačno kapitalizovala igru sa golmanom igračem, i preko Danijela odvela meč u produžetke.

Produžeci su nam doneli po jedan gol na obe strane. Ponovo je Levante poveo, ovog puta golom Guisada, a Barselona na isti način sa golmanom u polju vratila meč u egal. Gol je postigao Rodrigez. Posle pedeset mintua igre pobednika nije bilo, usledili su penali.

Posle standardnih pet penal serija rezultat je bio izjednačen 4:4. U šestoj seriji golman Barselone Didak brani poslednji penal i donosi Barseloni drugu titulu u poslednje tri godine.

Barseloni je ovo peta titula prvaka države, dok je Levante propustio da osvoji prvu. Na vrhu je ekipa Inter Movistar iz Madrida sa 14.

Najzanimljivije trenutke meča možete pogledati ovde.