Fudbalska reprezentacija Srbije eliminisana sa EP remijem bez golova protiv Danske

Fudbalska reprezentacija Srbije eliminisana je sa Evropskog prvenstva remijem bez golova protiv Danske, ostala je poslednja u grupi C jer Engleska nije pobedila Sloveniju (0:0).

Francuski sudija Fransoa Leteksije je već u 4. minutu meča koji se igra u Minhenu pokazao prvi žuti karton, Nikoli Milenkoviću zbog prekršaja nad Rasmusom Hojlundom.

Prvu veliku šansu imala je Danska, u 16. minutu, ali je Aleksander Bah glavom šutirao pored gola sa sedam, osam metara.

Danska je pripretila i u 21. minutu, ali je udarac kapitena Kristijana Eriksena sa dvadesetak metara u korner skrenuo golman „orlova“ Predrag Rajković.

U 28. i 30. minutu francuski sudija je pokazao žute kartone Dancima Jonasu Vindu i Mortenu Hjumlandu.

Reprezentacija Srbije u prvom poluvremenu nije uputila nijedan udarac ka golu Danske.

Između dva poluvremena, selektor Srbije Dragan Stojković je na teren poslao Dušana Tadića i Luku Jovića umesto Lazara Samardžića i Nemanje Gudelja.

U 54. minutu poništen je gol Srbije, odnosno autogol Joakima Andersena, zbog ofsajda Luke Jovića u začetku akcije.

U 68. minutu umesto Ivana Ilića u igru je ušao Dušan Vlahović, pa je Srbija krenula na sve ili ništa. Od 75. minuta zaigrao je Filip Mladenović umesto Srđana Mijailovića.

Odličnu šansu za Srbiju nije iskoristio Mitrović u 81. minutu, ali nije bio precizan iskosa sa 15 metara. U 83. minutu Mitrović je povučen sa leđa za dres, ali ne samo da nije reagovala VAR soba, već je napadač Srbije dobio žuti karton.

Saša Lukić je u 87. minutu ustupio mesto Sergeju Milinkoviću-Saviću. Upravo je Milinković-Savić imao šansu u 90+3. minutu, ali je loše šutirao sa ivice šesnaesterca.

Srbiju su sa tribina bodrili najbolji srpski teniser Novak Đoković, kao i košarkaši Luka Mitrović i Danilo Anđušić, ali ni to nije pomoglo „orlovima“ da prođu u nokaut fazu.

Na tebli grupe C Engleska ima pet bodova, Danska je druga sa tri boda, koliko ima i treća Slovenija, dok je Srbija poslednja sa dva boda.