Fudbalerke Srbije ispustile plasman na SP, poslednje kolo odlučuje

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u Staroj Pazovi od Portugala sa 2:1 u devetom kolu H grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Srbija je povela preko Anđele Frajtović u 6. minutu, ali su gošće do preokreta i trijumfa došle pogocima Žoane Maršao u 40. minutu i Fransiske Nazaret u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Izabranicama selektora Predraga Grozdanovića i remi je bio dovoljan da se uoči poslednjeg kola nadaju plasmanu u baraž za SP, ali je Portugal trijumfom izbio na drugu poziciju sa 19 bodova i ima poen više od Srbije.

Tako će u poslednjem kolu kvalifikacija 6. septembra srpske fudbalerke morati da savladaju Izrael na gostovanju i da se nadaju kiksu Portugalki, koje dočekuju Tursku.

Oba meča na programu su u 18.30.

Lider H grupe je Nemačka, koja posle osam odigranih utakmica ima 21 bod, a u poslednjem kolu gostovaće Bugarskoj, 6. septembra, takođe u 18.30.

U devetom kolu H grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo Izrael je u četvrtak savladao Bugarsku sa 2:0 (0:0), a u subotu se u 14.45 sastaju Turska i Nemačka.

Svetsko prvenstvo u fudbalu za žene održaće se od 20. jula do 20. avgusta 2023. godine u Australiji i Novom Zelandu.