Фудбалерке Србије испустиле пласман на СП, последње коло одлучује

Женска фудбалска репрезентација Србије поражена је у Старој Пазови од Португала са 2:1 у деветом колу Х групе квалификација за Светско првенство.

Србија је повела преко Анђеле Фрајтовић у 6. минуту, али су гошће до преокрета и тријумфа дошле погоцима Жоане Маршао у 40. минуту и Франсиске Назарет у другом минуту судијске надокнаде првог полувремена.

Изабраницама селектора Предрага Гроздановића и реми је био довољан да се уочи последњег кола надају пласману у бараж за СП, али је Португал тријумфом избио на другу позицију са 19 бодова и има поен више од Србије.

Тако ће у последњем колу квалификација 6. септембра српске фудбалерке морати да савладају Израел на гостовању и да се надају киксу Португалки, које дочекују Турску.

Оба меча на програму су у 18.30.

Лидер Х групе је Немачка, која после осам одиграних утакмица има 21 бод, а у последњем колу гостоваће Бугарској, 6. септембра, такође у 18.30.

У деветом колу Х групе квалификација за Светско првенство Израел је у четвртак савладао Бугарску са 2:0 (0:0), а у суботу се у 14.45 састају Турска и Немачка.

Светско првенство у фудбалу за жене одржаће се од 20. јула до 20. августа 2023. године у Аустралији и Новом Зеланду.