Fudbaleri Srbije poraženi u Beogradu od Mađarske u kvalifikacijama za EP

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je sinoć u Beogradu od selekcije Mađarske rezultatom 2:1 (2:1) u meču grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će biti odigrano naredne godine u Nemačkoj.
srbije

Srbija je povela autogolom Atile Salaja u 10. minutu. Mađarska je do trijumfa stigla golovima Barnabasa Varge u 34. i Vilija Orbana u 36. minutu.

Litvanija i Crna Gora igrale su ranije sinoć u Kaunasu bez pobednika, 2:2. Mađarska je prva na tabeli grupe G sa 10 bodova, dok je Srbija druga sa sedam.

Crna Gora na trećem mestu ima pet, dok su Litvanija i Bugarska osvojile po dva boda.

Srbija će u nedelju gostovati Litvaniji, Crna Gora će u Podgorici dočekati Bugarsku, dok je Mađarska slobodna u narednom kolu.

Mađarska je prva zapretila na meču, ali je Srbija povela u 10. minutu. Sergej Milinković Savić je počeo akciju i loptu dodao do Dušana Tadića.

Usledio je pas do Dušana Vlahovića, koji je šutirao prema golu, ali je lopta pogodila Salaja i završila je u mreži mađarskog tima.

Srbija je potom propustila nekoliko prilika preko Aleksandra Mitrovića i Filipa Kostića. Mađarska je izjednačila u 34. minutu preko Varge.

Golman Srbije Vanja Milinković-Savić je prvo zaustavio udarac Rolanda Šalaja. Lopta se odbila do Šalaja, a onda ju je on prosledio do Varge, koji je pogodio mrežu „orlova“. Mađarska je povela 2:1 samo dva minuta kasnije preko Orbana.

Srbija je do kraja prvog poluvremena pokušala da izjednači, ali nije bilo promene rezultata.

Selektor Srbije Dragan Stojković je u poluvremenu obavio dve izmene. U igru su ušli Andrija Živković i Filip Mladenović, koji su zamenili Nemanju Radonjića i Kostića. Fudbaleri Srbije su zaigrali angažovanije u drugom delu meča, a Milinković Savić je iz izgledne šanse u 54. minutu šutirao pored gola.

Samo tri minuta kasnije velika prilika za Srbiju, a Denes Dibus je zaustavio udarac Vlahovića. U 60. minutu golman Mađarske je ovog puta zaustavio udarac Miloša Veljkovića.

Mađarska je u drugom poluvremenu odlučila da se brani, a „orlovi“ su nastavili sa napadima. Vlahović je propustio novu šansu u 69. minutu. Stojković je potom pokušao izmenama da promeni igru svog tima, a na teren su ušli Nikola Milenković, Ivan Ilić i Luka Jović.

Srbija je do kraja meča imala više od igre, ali promene rezultata nije bilo iako su Nemanja Gudelj u 91. i Sergej Milinković-Savić u 93. minutu propustili velike šansa za izjednačenje.

Zbog kazne UEFA na utakmici između Srbije i Mađarske nije bilo navijača. Međutim, na tribinama stadiona „Rajko Mitić“ bilo je više hiljada dece uzrasta od sedam do 14 godina iz osnovnih škola širom Srbije.