Фудбалери Србије поражени у Београду од Мађарске у квалификацијама за ЕП

Фудбалска репрезентација Србије поражена је синоћ у Београду од селекције Мађарске резултатом 2:1 (2:1) у мечу групе Г квалификација за Европско првенство, које ће бити одиграно наредне године у Немачкој.
србије

Србија је повела аутоголом Атиле Салаја у 10. минуту. Мађарска је до тријумфа стигла головима Барнабаса Варге у 34. и Вилија Орбана у 36. минуту.

Литванија и Црна Гора играле су раније синоћ у Каунасу без победника, 2:2. Мађарска је прва на табели групе Г са 10 бодова, док је Србија друга са седам.

Црна Гора на трећем месту има пет, док су Литванија и Бугарска освојиле по два бода.

Србија ће у недељу гостовати Литванији, Црна Гора ће у Подгорици дочекати Бугарску, док је Мађарска слободна у наредном колу.

Мађарска је прва запретила на мечу, али је Србија повела у 10. минуту. Сергеј Милинковић Савић је почео акцију и лопту додао до Душана Тадића.

Уследио је пас до Душана Влаховића, који је шутирао према голу, али је лопта погодила Салаја и завршила је у мрежи мађарског тима.

Србија је потом пропустила неколико прилика преко Александра Митровића и Филипа Костића. Мађарска је изједначила у 34. минуту преко Варге.

Голман Србије Вања Милинковић-Савић је прво зауставио ударац Роланда Шалаја. Лопта се одбила до Шалаја, а онда ју је он проследио до Варге, који је погодио мрежу „орлова“. Мађарска је повела 2:1 само два минута касније преко Орбана.

Србија је до краја првог полувремена покушала да изједначи, али није било промене резултата.

Селектор Србије Драган Стојковић је у полувремену обавио две измене. У игру су ушли Андрија Живковић и Филип Младеновић, који су заменили Немању Радоњића и Костића. Фудбалери Србије су заиграли ангажованије у другом делу меча, а Милинковић Савић је из изгледне шансе у 54. минуту шутирао поред гола.

Само три минута касније велика прилика за Србију, а Денес Дибус је зауставио ударац Влаховића. У 60. минуту голман Мађарске је овог пута зауставио ударац Милоша Вељковића.

Мађарска је у другом полувремену одлучила да се брани, а „орлови“ су наставили са нападима. Влаховић је пропустио нову шансу у 69. минуту. Стојковић је потом покушао изменама да промени игру свог тима, а на терен су ушли Никола Миленковић, Иван Илић и Лука Јовић.

Србија је до краја меча имала више од игре, али промене резултата није било иако су Немања Гудељ у 91. и Сергеј Милинковић-Савић у 93. минуту пропустили велике шанса за изједначење.

Због казне УЕФА на утакмици између Србије и Мађарске није било навијача. Међутим, на трибинама стадиона „Рајко Митић“ било је више хиљада деце узраста од седам до 14 година из основних школа широм Србије.