Фудбалери Србије победили Кипар, Тадић нови рекордер, Баждар дебитовао

Фудбалска репрезентација Србије победила је јуче селекцију Кипра резултатом 1:0 (1:0) у пријатељској утакмици, која је одиграна у Ларнаки.

Једини гол на утакмици постигао је Сергеј Милинковић-Савић у седмом минуту.

Србија је ушла ангажовано у меч, а „орлови“ су повели већ у седмом минуту. Лазар Самарџић је извео слободан ударац, а Милинковић-Савић је погодио мрежу домаћег тима.

Србија је у 11. минуту имала прилику да поведе 2:0, али Александар Митровић није искористио пенал. Голман кипарске репрезентације Жоел Мол зауставио је ударац српског репрезентативца.

Фудбалери Србије су имали више од игре до краја првог полувремена, али промене резултата није било.

Капитен репрезентације Србије Душан Тадић ушао је у игру на старту другог полувремена уместо Самарџића. Тадић је вечерас оборио рекорд по броју наступа у националној селекцији, пошто је на мечу са Кипром заиграо 106. пут у дресу Србије.

Он је на вечној листи престигао је Бранислава Ивановића, који је одиграо 105 утакмица у дресу националног тима.

Фудбалери Кипра су заиграли ангажованије у другом полувремену, а домаћи фудбалери су у 64. минуту пропустили прилику да изједначе, пошто је Јоанис Питас погодио стативу. Андерсон Кореја није успео у наставку акције да затресе мрежу Србије.

Фудбалер Партизана Самед Баждар дебитовао је за селекцију Србије, пошто је у 76. минуту заменио Сергеја Милинковић-Савића.

Србија је прву велику шансу у другом полувремену имала у 87. минуту. Лука Јовић је покушао да погоди доњи леви угао домаћег тима, али је био непрецизан. Нову прилику за „орлове“ имао је Мијат Гаћиновић три минута касније, али је голман Кипра зауставио његов ударац.

Домаћи фудбалери су у наредном нападу имали велику шансу да изједначе. Кипарски репрезентативац Костас Пилеас је био сам испред Предрага Рајковића, али је голман Србије одлично интервенисао.

Србија је успела да сачува вођство од 1:0 и да дође до победе.