Атланта од „минус 30“ до победе против Бостона, Богдановић постигао 22 поена

Кошаркаши Атланте победили су на свом терену екипу Бостона резултатом 120:118 у ноћашњем мечу НБА лиге.

Бостон је четири и по минута пре краја првог полувремена имао предност од 30 поена (68:38), али су кошаркаши Атланте успели да направе преокрет и да победе резултатом 120:118. Ово је највећи преокрет једног тима у НБА лиги ове сезоне.

Најефикаснији у домаћем тиму био је Деандре Хантер са 24 поена, седам скокова и три асистенције. Српски репрезентативац Богдан Богдановић био је стартер у екипи Атланте, а на терену је провео нешто мање од 40 минута. Он је за то време забележио 22 поена, четири скока, три асистенције, једну украдену и две изгубљене лопте.

Код гостију, најефикаснији је био Џејсон Тејтум са 37 поена, док је Џејлен Браун додао 24.

Бостон се налази на првом месту на табели Источне конференције НБА лиге са 57 победа и 15 пораза, док је Атланта десета са скором 32/39.