Фудбалери Шпаније победом против Италије обезбедили пласман у осмину финала

Фудбалска репрезентација Шпаније победила је  у Гелзенкирхену селекцију Италије резултатом 1:0 (0:0) у мечу другог кола групе Б на Европском првенству у Немачкој.

Фудбалери Шпаније су имали неколико добрих прилика у првом полувремену, али у овом делу меча није било голова.Шпанија је до друге победе на ЕП стигла аутоголом италијанског фудбалера Рикарда Калафјорија у 55. минуту. Фудбалери Шпаније су овим тријумфом обезбедили пласман у осмину финала ЕП коло пре краја групне фазе такмичења.

У првом мечу другог кола групе Б, фудбалери Хрватске и Албаније одиграли су јуче у Хамбургу без победника, 2:2.

Прво место на табели држи Шпанија са шест бодова, док је Италија друга са три. Селекције Албаније и Хрватске су освојиле по један бод.