Фудбалери Шпаније победили Грузију, Словачка надиграла БиХ у Зеници

Фудбалска репрезентација Шпаније победила је синоћ у Ваљадолиду селекцију Грузије резултатом 3:1 у мечу групе А квалификација за Европско првенство, које ће бити одржано наредне годне у Немачкој.
шпаније

Голове за Шпанију постигли су Робин Ле Норманд у четвртом, Феран Торес у 55. и Лука Лохошвили (аутогол) у 72. минуту.

Шпански фудбалеер Гави повредио се у 26. минуту због чега је у сузама напустио терен. Једини стрелац за госте био је Хвича Кварачелија у 10. минуту. Шкотска и Норвешка су одиграле без голова.

Шпанија је квалификације за ЕП 2024. завршила на првом месту на табели са 21 бодом, док је Шкотска друга са 17. Ове две селекције ће играти на ЕП у Немачкој. Норвешка је трећа са 11 бодова, док је Грузија четврта са осам. Кипар је последњи без бодова.

Грузија ће играти у плеј-офу за пласман на ЕП 2024. захваљујући Лиги нација.

Селекција Словачке победила је у Зеници репрезентацију Босне и Херцеговине 2:1 у мечу групе Ј квалификација за ЕП 2024. БиХ је повела аутоголом Патрика Хровоског у 49. минуту. Словачка је стигла до победе головима Роберта Боженика у 52. и Лубомира Сатке у 71. минуту. БиХ је меч завршила са фудбалером мање, пошто је у 63. минуту искључен Ренато Гојковић.

Португалија је на свом терену победила Исланд 2:0, док је Луксембург у гостима био бољи од Лихтенштајна.

Португалија је квалификације у групи Ј завршила са свих 10 победа и 30 бодова. Словачка је друга са 22. Ове две селекције ће играти на ЕП у Немачкој. Луксембург је трећи са 17 бодова, док је Исланд четврти са 10. БиХ је такмичење завршила на петом месту са девет бодова, док је Лихтенштајн последњи без бодова.

Селекције БиХ и Луксембурга ће играти у плеј-офу за пласман на ЕП 2024. на основу резултата у Лиги нација.

Fudbaleri Srbije remijem sa Bugarskom izborili istorijski plasman na Evropsko prvenstvo