Фудбалери Србије ремијем са Бугарском изборили историјски пласман на Европско првенство

Фудбалска репрезентација Србије остварила је историјски пласман на Европско првенство, које ће бити одржано наредне године у Немачкој, пошто је вечерас у Лесковцу одиграла са Бугарском без победника, 2:2 у последњем мечу групе Г квалификација за континентални шампионат.

Србија ће по први пут под овим именом играти на Европском шампионату, а последњи пут наша репрезентација играла је на овом такмичењу 2000. године.

Србија је повела голом Милоша Вељковића у 17. минуту, али је Бугарска преокренула резултат у другом полувремену. Прво је Георги Русе у 59. минуту изједначио на 1:1, а онда је победу гостима донео Кирил Десподов у 69. минуту. Србија је нападала у наставку утакмице, а бод „орловима“ је донео Срђан Бабић у 82. минуту.

Србија је квалификације за ЕП завршила са 14 бодова. Утакмица у Лесковцу је одиграна пред више од 8.000 навијача.

Terzić: Bahar ostaje, dali smo mu podršku