Фудбалери Партизана декласирали Јединство у историјском мечу за Убљане

Фудбалери Партизана декласирали су Јединство резултатом 4:0 у утакмици другог кола Суперлиге Србије у историјском мечу за Убљане, првом који су у Суперлиги одиграли на стадиону „Драган Џајић“.

Партизан је у Убу повео већ у другом минуту. Лука Радивојевић је оборио Немању Трифуновића у шеснаестерцу Јединства, а пенал је сигурно извео Бибарс Натхо. Трифуновић је у 27. минуту дуплирао предност „црно-белих“, после асистенције Ђорђа Јовановића. После асистенције и неколико пропуштених прилика Јовановић је у другом полувремену постигао два гола, а оба пута му је асистент био Натхо.

После два одиграна кола Партизан има максималан учинак, док је Јединство без бода после убедљивих пораза резултатом 0:4 од Црвене звезде и Партизана. У наредном колу Партизан дочекује Железничар, али ће пре тога у среду угостити кијевски Динамо у реванш мечу другог кола квалификација за Лигу шампиона (први меч 2:6).

Јединство следећег викенда иде у госте лучанској Младости.

Drugi dan za srpske sportiste na OI: Mikec „puca“ za zlato, košarkaši protiv SAD