Fudbaleri Monaka pobedili Barselonu na startu Lige šampiona, remi Atalante i Arsenala

Fudbaleri Monaka pobedili su večeras na svom terenu ekipu Barselone rezultatom 2:1 u prvom kolu Lige šampiona.

Golove za Monako postigli su Magnes Aklijuš u 16. i Džordž Ilenikena u 71. minutu. Jedini strelac za Barselonu bio je Lamin Jamal u 28. minutu. Katalonski klub je od 11. minuta igrao sa fudbalerom manje, pošto je direktan crveni karton dobio Erik Garsija.

Fudbaleri Atletika savladali su u Madridu ekipu Lajpciga 2:1. Lajpcig je poveo u 3. minutu pogotkom Benjamina Šeška, a izjednačenje Atletiku doneo je Antoan Grizman u 28. Domaći fudbaleri su do pobede stigli golom Hoze Marije Himeneza u 90. minutu.

Fudbaleri Atalante i Arsenala odigrali su u Bergamu bez golova. Atalanta nije iskoristila penal u 51. minutu. Golman Arsenala David Raja zaustavio je udarac Matea Retegija sa 11 metara. Fudbaleri Bresta su večeras savladali Šturm 2:1.

Leverkuzen je ranije večeras u gostima pobedio Fejenord 4:0, dok je Benfika u Beogradu bila bolja od Crvene zvezde 2:1.

Rezultati i strelci:

Crvena zvezda – Benfika 1:2 (Milson 86 – Akturkoglu 9, Kokču 29).

Fejenord – Bajer Leverkuzen 0:4 (Virc 5, 36, Grimaldo 30, Velenrojter 45. autogol).

Atalanta – Arsenal 0:0.

Atletiko – Lajpcig 2:1 (Grizman 28, Himenez 90 – Šeško 4).

Brest – Šturm 2:1 (Magneti 23, Sima 56 – Fernandes 45+1. autogol).

Monako – Barselona 2:1 (Aklijuš 16, Ilenikena 71 – Jamal 28).