Фудбалери Манчестер Ситија преокретом савладали Црвену звезду

Фудбалери Манчестер Ситија победили су Црвену звезду после великог преокрета у другом полувремену резултатом 3:1 у мечу првог кола групе Г лиге шампиона.
ситија

Упркос чињеници да је домаћин у првом полувремену имао 22 шута ка голу Звезде и 10 корнера, као и погођену пречку од стране Ерлинга Халанда, уз неколико одбрана голмана Омрија Глазера, на полувреме се отишло вођством „црвено-белих“.

У 45. минуту Осман Букари је после контранапада и асистенције Мирка Иванића постигао гол, који је првобитно био поништен због офсајда, али је после дојаве из ВАР собе оправдано признат јер је било евидентно да репрезентативац Гане није био у офсајду. Гол Букарија је први у Лиги шампиона за Звезду после 437 сушних минута.

Само што је почело друго полувреме, у 47. минуту, Манчестер Сити је изједначио. Ерлинг Халанд је био асистент, а најбољи играч утакмице Хулијан Алварез стрелац.

Аргентинац је затим донео потпуни преокрет у 60. минуту голом из слободног ударца, али погодак је постигао пре свега захваљујући катастрофалној грешки голмана Звезде Глазера, до тог тренутка хероја и најбољег играча утакмице.

Звезда је имала шансу да изједначи у 67. минуту, али је после контранапада Мирко Иванић лоше шутирао са двадесетак метара. Убрзо затим победу „грађана“осигурао је Родри голом са ивице казненог простора у 73. минуту.

Црвена звезда ће у другом колу групе Г, 4. октобра, дочекати Јанг бојс, који је раније данас изгубио код куће од Лајпцига резултатом 1:3. Лајпциг ће истог дана бити домаћин Манчестер Ситију.