Početna > Uncategorized
Uncategorized

Fudbaleri Makabija protivnici TSC-u u plej-ofu za Ligu Evrope

Fudbaleri Makabija iz Tel Aviva plasirali su se u plej-of za Ligu Evrope, pošto su u revanš meču trećeg kola kvalifikacija pobedili Panevežis rezultatom 3:0, odnosno 5:1 ukupnim rezultatom.
Makabi će u plej-ofu za LE igrati protiv TSC-a iz Bačke Topole.  Klub iz Izraela će u prvoj utakmici 22. avgusta biti domaćin, dok će se revanš meč igrati u Bačkoj Topoli sedam dana kasnije.
Ekipu iz Tel Aviva sa klupe predvodi nekadašnji trener TSC-a Žarko Lazetić.
Fudbaleri Vojvodine eliminisani iz kvalifikacija za Ligu konferencije
Fudbaleri Vojvodine eliminisani su u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencije, pošto su posle penala poraženi od Maribora rezultatom 2:4.
Posle 120. minuta igre bilo je 1:0 za Vojvodinu, dok je u prvom meču u Mariboru bilo 2:1 za klub iz Slovenije.
Vojvodina je povela u 26. minutu, iz slobodnog udarca centrirao je Kejleb Zadi Seri, a Đorđe Crnomarković je dao gol glavom sa peterca, koji je posle VAR provere na kraju priznat.
Golove iz penala za Maribor dali su Mbina, El Arbi Sudani, Jan Repas i Blaž Vrhovec.
Penale za Vojvodinu pogodili su Njegoš Petrović, Vukan Savićević, Lazar Nikolić, dok su neprecizni bili Lazar Nikolić i Mihailo Ivanović.
Maribor će u plej-ofu Lige konferencije igrati protiv Đurgardena, koji je u dvomeču porazio Ilves.