Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Fudbaleri Lacija konačno su ostvarili pobedu u 2023.

Posle poraza od Lećea i remija sa Empolijem, „nebeskoplavi“ su u 18. kolu Serije A slavili kao gosti prostiv Sasuola, 2:0 (1:0).
Ta pobeda, deseta u sezoni ih je dovela do pete pozicije, dok je Sasuolu ovo bio deseti poraz.

Reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić je odigrao ceo meč za ekipu iz Rima i imao bitnu ulogu kod vodećeg gola.

Inače, Sasuolo je u prvom poluvremenu imao više prilika, ali je odbrana Lacija bila na visini zadatka.

U samom finišu prvog dela sudija Luka Paireto je posle konsultacije sa VAR studiom odlučio da dosudi penal za Lacio.

Milinković -Savić je trebalo samo glavom da ubaci loptu u mrežu, ali je igrač Sasuola bukvalno rukom odbranio i dileme nije bilo.

Siguran egzekutor bio je Matija Zakanji.

U drugom poluvremenu gotovo da nije bilo pravih šansi, a Lacio je pobedu overio u nadoknadi vremena.

Grešku odbrane Sasuola, tačnije Ruana Tresoldija u četvrtom minutu nadoknade, kaznio je Felipe Anderson kom nije bilo teško da zaobiđe i golmana i iz blizine pogodi za 0:2.