Фудбалери Лација коначно су остварили победу у 2023.

После пораза од Лећеа и ремија са Емполијем, „небескоплави“ су у 18. колу Серије А славили као гости простив Сасуола, 2:0 (1:0).
Та победа, десета у сезони их је довела до пете позиције, док је Сасуолу ово био десети пораз.

Репрезентативац Србије Сергеј Милинковић-Савић је одиграо цео меч за екипу из Рима и имао битну улогу код водећег гола.

Иначе, Сасуоло је у првом полувремену имао више прилика, али је одбрана Лација била на висини задатка.

У самом финишу првог дела судија Лука Паирето је после консултације са ВАР студиом одлучио да досуди пенал за Лацио.

Милинковић -Савић је требало само главом да убаци лопту у мрежу, али је играч Сасуола буквално руком одбранио и дилеме није било.

Сигуран егзекутор био је Матија Закањи.

У другом полувремену готово да није било правих шанси, а Лацио је победу оверио у надокнади времена.

Грешку одбране Сасуола, тачније Руана Тресолдија у четвртом минуту надокнаде, казнио је Фелипе Андерсон ком није било тешко да заобиђе и голмана и из близине погоди за 0:2.