Фудбалери Црвене звезде победили Железничар из Панчева у 10. колу Суперлиге Србије

Фудбалери Црвене звезде победили су Железничар из Панчева резултатом 2:1, у мечу 10. кола Суперлиге Србије.

Голове за Звезду постигли су Вања Дркушић у 33. минуту и Лука Илић у 70, а стрелац јединог гола за Железничар био је Езе у 63.

Звезда је у шестом минуту имала прву прилику за гол.

Лука Илић је упутио додавање за Бруна Дуартеа, али је Мирко Миликић уклизао и спречио шут нападача Звезде.

Фудбалер Железничара Никола Јовановић је у 21. минуту упутио шут, али је лопта прошла поред гола Црвене звезде.
Звезда је повела у 33. минуту.

Дркушић је постигао гол после корнера који је извео Тими Макс Елшник.

Фудбалери Звезде су у 36. минуту тражили пенал.

Миликић је одгурнуо Дуартеа, али судија Срђан Јовановић није показао досудио једанаестерац.

Нову прилику за Звезду имао је Јегор Пруцев је у 45+1. минуту.

Руски фудбалер је после продора по десној страни шутирао преко гола Железничара.

Елшник је у 54. минуту упутио ударац са 20 метара, али је голман Железничара Поповић усмерио лопту у корнер.

Железничар је изједначио у 60. минуту.

Дркушић је упутио додавање голману Црвене звезде Омрију Глазеру који је изгубио лопту, Езе се најбоље снашао у шеснаестерцу и постигао гол.

Глазер је због повреде морао да напусти игру у 63. минуту.

Други гол за Звезду постигао је Илић у 70. минуту после асистенције Немање Радоњића.

Ово је била последња провера Звезде пред гостовање Интеру у другом колу Лиге шампиона.

Звезда је прва на табели СЛС и има 25 бодова.

Железничар је на седмом месту са 13 бодова.