Фудбалери Борусије направили су преокрет против Фрајбурга

Фудбалери Борусије направили су преокрет против Фрајбурга и дошли до друге победе на почетку немачке Бундеслиге. Борусија је у већем делу сусрета била у подређеном положају, али је успела да се врати и тријумфује резултатом 3:1.

Жуто-црни су на тешком гостовању на југу Немачке славили на крилима тинејџера Џејмија Бајно-Гитенса и Јусуфе Мукокоа који су били стрелци.

Фрајбург је доминирао у првом полувремену и првој половини другог полувремена, а у 35. минут повео преко Кристијана Грегорича.

Домаћин је добио корнер, сјајно је скочио Матијас Гинтер и главом вратио лопту на прву стативу, одакле је Грегорич такође главом погодио малу мрежу.

Чинило се да ће екипа Кристијана Штрајха докусурити противника, али се десило потпуно супротно.

Осамнаестогодишњи Бајно-Гитенс је најавио пакао противничком голману Марку Флекену, који је после ударца са 25 метара испустио лопту и она је завршила у мрежи.

Седам минута касније је на семафору писало 1:2, а погодио је годину дана млађи Мукоко, да би Волф у 88. поставио коначан резултат.

Борусија је сада прва са максималним учинком из две утакмице, док је Фрајбург други са три бода.