Севиља поражена у Памплони на отварању нове сезоне у Примери

Утакмицом у Памплони почела је нова сезона у Примери, а Осасуна је била боља од Севиље 2:1.

Барселона стартује у суботу против Рајо Ваљекана, али и даље није регистровала појачања. Реал одбрану титуле почиње у недељу у Алмерији.

Победом Осасуне над Севиљом од 2:1 почео је нови фудбалски шампионат Шпаније, а главни фаворити, као по обичају су Реал Мадрид и Барселона.

Домаћи тим је у Памплони дошао до победе захваљујући поготку Ороза са беле тачке у 74. минуту.

После првих 45 минута било је 1:1, после два брза гола – Авила је донео предност Осасуни у 9. минуту, изједначио Рафа Мир у 11.

У екипи Севиље целу утакмицу на позицији штопера одиграо је Немања Гздељ, док је у редовима Осасуне Дарко Брашанац добио прилику у наставку меча.

Шампионат се наставља утакмицама које су распоређене у наредна три дана.

Највише шажње привлачи први меч у сезони за Барселону, која се знатно појачала у прелазном року, али и даље није регистровала нове играче, због правила о финансијском фер-плеју.

Блауграна у суботу од 21.00 сат дочекује екипу Рајо Ваљекана, а шредседник каталонског клуба уверава да ће сви нови играчи бити на располагању тренеру Ћавију.

Реал је сезону почео освајањем трофеја у Уефа Суперкупу, а одбрану титуле у шпанском шампионату почиње у недељу, када ће гостовати новајлилији у елити, екипи АЛмерије.