Fudbaleri Atalante osvojili Ligu Evrope i stigli do prvog evropskog trofeja

Fudbaleri Atalante osvojili su Ligu Evrope i stigli do prvog evropskog trofeja u klupskoj istoriji pošto su sinoć u finalu deklasirali Bajer iz Leverkuzena rezultatom 3:0, a sva tri gola postigao je Ademola Lukman.

Pre sinoćnjeg trijumfa u Dablinu, jedini trofej u klupskoj istoriji Atalanta je osvojila 1963. godine kad je slavila u Kupu Italije.

Lukman je postao prvi fudbaler u istoriji koji je postigao tri gola u finalu Lige Evrope/UEFA Kupa otkad se u finalu igra jedna utakmica.

Nigerijac je prvi gol dao u 12. minutu posle dodavanja Davidea Zapakoste, a drugi posle prelepog soloprodora u 26. Treći gol je dao u 75. minutu posle asistencije saigrača iz napada Đanluke Skamake.

Atalanta je osvajanjem Lige Evrope obezbedila direktan plasman u Ligu šampiona, bez obzira na plasman u Seriji A.

Bajer je doživeo prvi poraz ove sezone, ovo mu je prvi neuspeh posle serije od 51 utakmice bez poraza. Šampion Nemačke i dalje ima šansu za dva pehara u sezoni pošto u subotu igra finale Kupa protiv drugoligaša Kajzerslauterna.

Levandovski: Ostajem u Barseloni, fokusiran sam na narednu sezonu