Фудбалери Аталанте освојили Лигу Европе и стигли до првог европског трофеја

Фудбалери Аталанте освојили су Лигу Европе и стигли до првог европског трофеја у клупској историји пошто су синоћ у финалу декласирали Бајер из Леверкузена резултатом 3:0, а сва три гола постигао је Адемола Лукман.

Пре синоћњег тријумфа у Даблину, једини трофеј у клупској историји Аталанта је освојила 1963. године кад је славила у Купу Италије.

Лукман је постао први фудбалер у историји који је постигао три гола у финалу Лиге Европе/УЕФА Купа откад се у финалу игра једна утакмица.

Нигеријац је први гол дао у 12. минуту после додавања Давидеа Запакосте, а други после прелепог солопродора у 26. Трећи гол је дао у 75. минуту после асистенције саиграча из напада Ђанлуке Скамаке.

Аталанта је освајањем Лиге Европе обезбедила директан пласман у Лигу шампиона, без обзира на пласман у Серији А.

Бајер је доживео први пораз ове сезоне, ово му је први неуспех после серије од 51 утакмице без пораза. Шампион Немачке и даље има шансу за два пехара у сезони пошто у суботу игра финале Купа против друголигаша Кајзерслаутерна.

Levandovski: Ostajem u Barseloni, fokusiran sam na narednu sezonu