Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Fiorentina ubedljiva protiv Kaljarija, sjajan gol Vlahovića (VIDEO)

Fudbaleri Fiorentine savladali su Kaljari sa 3:0 u meču devetog kola Serije A. Verona na svom terenu uzela meru Laciju.

Fiorentina je bila ubedljiva protiv Kaljarija. Vlahović postigao fantastičan gol iz slobodnog udarca. Gosti nisu imali snage da se suprotstave ovakvoj igri domaćina.

Nakon dve propuštene stopostotne prilike Fiorentina je povela u 22. minutu sa bele tačke. Nakon Asistencije VAR-a dosuđen je penal jer je jedan igrač Kaljarija igrao rukom. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Biragi.

Fiorentina je nastavila sa dominacijom a terensku inicijativu materijalizovala je u 42. mintu. Saponara je odradio veći deo posla odlično je uposlio Gonzalesa kome je ostalo da plasira loptu u praznu mrežu.

U 49. minutu postavljen je konačan rezultat. Fantastičnim udarcem iz slobodnjaka Dušan Vlahović je pogodio same rašlje.

Fiorentina je potom umrtvila tempo igre i rutinski privela meč kraju.