Фиорентина убедљива против Каљарија, сјајан гол Влаховића (ВИДЕО)

Фудбалери Фиорентине савладали су Каљари са 3:0 у мечу деветог кола Серије А. Верона на свом терену узела меру Лацију.

Фиорентина је била убедљива против Каљарија. Влаховић постигао фантастичан гол из слободног ударца. Гости нису имали снаге да се супротставе оваквој игри домаћина.

Након две пропуштене стопостотне прилике Фиорентина је повела у 22. минуту са беле тачке. Након Асистенције ВАР-а досуђен је пенал јер је један играч Каљарија играо руком. Сигуран извођач најстроже казне био је Бираги.

Фиорентина је наставила са доминацијом а теренску иницијативу материјализовала је у 42. минту. Сапонара је одрадио већи део посла одлично је упослио Гонзалеса коме је остало да пласира лопту у празну мрежу.

У 49. минуту постављен је коначан резултат. Фантастичним ударцем из слободњака Душан Влаховић је погодио саме рашље.

Фиорентина је потом умртвила темпо игре и рутински привела меч крају.