Финикс предвођен Полом докрајчио Њу Орлеанс

На гостујућем терену до кључне победе је дошао и Финикс надигравши Њу Орлеанс са 115:109 и са идентичним скором обезбедили полуфинале на Западу.

Домаћини из Њу Орлеанса пружили су сјајан отпор отпор, па чак и добили другу четвртину са 10 поена предности.

Међутим гости су у другом полувремену начинили преокрет па је резултатска клацкалица трајала све до саме завршнице. Гости су повели са 106:104 тројком Девина Букера минут и 42 секунде пре краја меча а онда предност више нису испуштали.

Тако су дошли до победе која их води у полуфинале Запада где ће се надметати са победником из дуела Даласа и Јуте.

Победнички тим је предводио Крис Пол који је утакмицу завршио са 33 постигнута поена, четири скока и осам асистенција, а одлично га је пратио Деандре Ајтон који је меч завршио са 22 поена и седам скокова.

У тиму Њу Орлеанса најефикаснији је био Брендон Инграм који је уписао 21 поен уз 11 асистенција.

У последњем синоћном мечу Далас је надиграо Јуту на гостовању са 98:96 и са скором 4:2 обезбедио полуфинале у коме ће снаге одметити са Финиксом.