Дончић и Далас надиграли Јуту за полуфинале Запада

Новом одличном игром и учинком надомак дабл-дабла Лука Дончић је предводио Даласа до финалне победе над Јутом са 98:96 на гостовању што их после 4 победе и два пораза у четвртфиналној серији води до полуфинала Запада.

Јута је одлично ушла у меч на свом терену и чак добила прво полувреме, али су гости успели да начине резултатски преокрет у трећој четвртини а потом и да сачувају предност за коначну победу.

Новом сјајним игром тим је предводио Лука Дончић у тандему са Џејленом Брансоном, а домаћинима није помогла ни новаодлична игра Донована Мичела.

Дончић је меч завршио надомак дабл-дабл учинка са 24 поена уз 9 скокова и 8 асистенција, а Брансон је, уз исти број поена, имао 3 скока и 2 асистебције.

У пораженом тиму Донован Мичел је био најефикаснији са 23 поена уз 8 скокова и 9 асистенција.

У последњем нападу на утакмици домаћини су имали шансу да дођу до победе. Отворени шут за победу промашио је хрватски интернационалац Бојан Богдановић и меч окончао са 19 постигнутих поена, а Далас славио победу.

У полуфиналу Далас ће се састати са тимом Финикса који је синоћ такође надиграо Њу Орлеанс са 115:109 на гостовању и дошао до одлучујуће победе за 4:2 у четвртфиналној серији.

До полуфинала је синоћ дошао и тим Филаделфије који је у шестом мечу декласирао Торонто са 132:97 на гостовању и са укупним резултатом 4:2 у победама пласирао се у полуфинале Источне конференције.