Ференцварош испао у Купу од клуба из села Иванча

Фудбалери Ференцвароша, ривала шампиона Србије Црвене звезде у Лиги Европе, елиминисани су данас у шеснаестини финала мађарског Купа од екипе Иванче, трећелигаша из истоименог села које броји око 3.000 становника.
ференцварош

Домаћин је до великог изненађења дошао после продужетака и на крају славио са 3:2 поготком Бенса Керча у 96. минуту.

Претходно је Ференцварош повео преко Кристофера Закаријасена у 4. минуту, а изједначио је Ласло Шустер у 6. минуту. Гости су поново дошли до предности поготком Рајана Ммаеа у 19. минуту, а утакмицу је у продужетке увео Чаба Аради у 57. минуту.

Када је реч о Лиги Европе, Ференцварош је лидер Х групе са девет бодова после четири одиграна кола, по шест имају Трабзон и Монако, а последњепласирана је Црвена звезда са три бода.

Једини тријумф шампион Србије уписао је управо против Ференцвароша ког је савладао у Београду са 4:1 у трећем колу Лиге Европе.

Ференцварош је потом савладао црвено беле са 2:1 и тако стигао надомак нокаут фазе, али је потом почео да ниже неуспехе на домаћем терену.

Прво су у свом првенству изгубили као гости од последњепласиране екипе на табели Мезоковешда са 2:1, а сад је уследио пораз и у купу.

Stojković: Igra Juventusa usporava Vlahovića