FA kup: Liverpulovi klinci melju, trećeligaš namučio „Pevce“ (VIDEO)

Fudbaleri Liverpula slavili su protiv Šruzberija 4:1 i na taj način se plasirali u četvrtu rundu FA kupa.
liverpul

Bilo je neizvesno da li će „redse“ sa klupe predvoditi Jirgen Klop, ali je Nemac na kraju uspeo da se oporavi na vreme i na teren izvede kombinovani sastav.

Od prvotimaca na „Enfild“ su izašli Van Dajk, Konate, Robertson i Fabinjo, a mesto pored njih su zauzeli mladi Morton, Bredli, Gordon, Voltman i ostali.

Međutim, nije sve dobro krenulo po domaćina. Štaviše, upravo je Šruzberi došao do vođstva preko Judoa u 27. minutu.

Niska lopta je upućena sa strane, a štoper Liverpula Konate je povukao nogu iako je lako mogao da je preseče. Najverovatnije je očekivao da će je Keleher pokupiti, a lošu komunikaciju je iskoristio 25-godišnji Englez.

Prednost nije bila dugog veka kada je Konor Bredli pronašao 17-godišnjeg Kaidea Gordona koji je lepim pogotkom otvorio „račun“ u seniorskoj konkurenciji.

Do kraja poluvremena Fabinjo je iz penala preokrenuo rezultat, te je Klopova ekipa na pauzu otišla sa prednošću.

Drugo poluvreme je bilo nešto manje zanimljivo. Priliku su dobili Firmino i Minamino, kao i omladinci Noris i Frojendorf.

Upravo je Brazilac pokazao klasu kada je petom matirao golmana Šruzberija sa 3:1, a konačan rezultat je postavio Fabinjo.

U drugom susretu Totenhem se nakon velikih muka plasirao dalje protiv Morekamba 3:1.

Trećeligaš je vodio od 33. minuta golom O‘Konora, pa sve do 74. kada je poravnao Heri Vinks.

Antonio Konte je shvatio da nešto mora da se menja, pa je nešto ranije u igru ubacio Kejna, Mouru i Skipa. Prva dvojica su i donela trijumf.

Najpre je nekadašnji igrač PSŽ-a doveo „petlove“ u vođstvo, da bi Kejn rešio pitanje pobednika golom u 88. minutu igre.

Dalje su prošli i igrači Vest Hema koji su slavili protiv Lidsa 2:0, Vuvlerhempton je lako savladao Šefild 2:0, Norič je izbacio Čarlton 1:0, Luton je bio ubedljiv protiv Harogejta 4:0, a Stouk je prošao Lejton Orijent 2:0.