ФА куп: Ливерпулови клинци мељу, трећелигаш намучио „Певце“ (ВИДЕО)

Фудбалери Ливерпула славили су против Шрузберија 4:1 и на тај начин се пласирали у четврту рунду ФА купа.
ливерпул

Било је неизвесно да ли ће „редсе“ са клупе предводити Јирген Клоп, али је Немац на крају успео да се опорави на време и на терен изведе комбиновани састав.

Од првотимаца на „Енфилд“ су изашли Ван Дајк, Конате, Робертсон и Фабињо, а место поред њих су заузели млади Мортон, Бредли, Гордон, Волтман и остали.

Међутим, није све добро кренуло по домаћина. Штавише, управо је Шрузбери дошао до вођства преко Јудоа у 27. минуту.

Ниска лопта је упућена са стране, а штопер Ливерпула Конате је повукао ногу иако је лако могао да је пресече. Највероватније је очекивао да ће је Келехер покупити, а лошу комуникацију је искористио 25-годишњи Енглез.

Предност није била дугог века када је Конор Бредли пронашао 17-годишњег Каидеа Гордона који је лепим поготком отворио „рачун“ у сениорској конкуренцији.

До краја полувремена Фабињо је из пенала преокренуо резултат, те је Клопова екипа на паузу отишла са предношћу.

Друго полувреме је било нешто мање занимљиво. Прилику су добили Фирмино и Минамино, као и омладинци Норис и Фројендорф.

Управо је Бразилац показао класу када је петом матирао голмана Шрузберија са 3:1, а коначан резултат је поставио Фабињо.

У другом сусрету Тотенхем се након великих мука пласирао даље против Морекамба 3:1.

Трећелигаш је водио од 33. минута голом О‘Конора, па све до 74. када је поравнао Хери Винкс.

Антонио Конте је схватио да нешто мора да се мења, па је нешто раније у игру убацио Кејна, Моуру и Скипа. Прва двојица су и донела тријумф.

Најпре је некадашњи играч ПСЖ-а довео „петлове“ у вођство, да би Кејн решио питање победника голом у 88. минуту игре.

Даље су прошли и играчи Вест Хема који су славили против Лидса 2:0, Вувлерхемптон је лако савладао Шефилд 2:0, Норич је избацио Чарлтон 1:0, Лутон је био убедљив против Харогејта 4:0, а Стоук је прошао Лејтон Оријент 2:0.