Voće je odličan izvor minerala i vitamina i pomaže nam da ostanemo zdravi.
Takođe može pomoći u gubitku težine i smanjenju rizika od razvoja hroničnih bolesti. Ali voće treba konzumirati u određeno doba dana da biste uneli sve korisne supstance i iskoristili sve zdravstvene prednosti koje nudi.
Prema indijskom medicinskom sistemu, jedenje voća uveče može poremetiti obrasce spavanja i poremetiti proces varenja.
Većina vrsta voća su jednostavni ugljeni hidrati, odličan su izvor energije, a istovremeno povećavaju nivo šećera u krvi. Ako jedete voće pre spavanja, to može poremetiti san zbog povećanja nivoa šećera u krvi.
Pored toga, nakon zalaska sunca naš metabolizam se usporava i teško je variti ugljene hidrate. Zbog toga je bolje ograničiti unos ugljenih hidrata.
Voće najbolje jesti rano ujutru na prazan stomak. Konzumiranje zdrave hrane ujutru će pomoći da se efikasnije apsorbuju hranljive materije i ubrza metabolizam.
Voće takođe treba jesti uz obrok ili uzimati odmah posle obroka. Morate sačekati 3,5 do 4 sata nakon obroka ako želite da jedete voće.
Jednostavne ugljene hidrate je najbolje konzumirati ujutru i pre i posle treninga, a masti i proteine posle zalaska sunca.
Voće treba jesti samo, a ne upareno sa mlečnim proizvodima ili povrćem.
Ako jedete voće u kombinaciji sa povrćem ili mlečnim proizvodima, u organizmu se mogu formirati toksini zbog nepravilnog varenja voća i slabe apsorpcije hranljivih materija.
Prisustvo toksina u telu može dovesti do bolesti i drugih zdravstvenih stanja.
Preuzmite android aplikaciju.