Ostali sportovi

Ešli Barti dominantno do titule na Vimbldonu

Najbolja teniserka sveta Ešli Barti je nova šampionka Vimbldona.

Ešli Barti je u finalu savladala Karolinu Pliškovu – 6:3, 6:7(4), 6:3.

Finalni meč na centralnom terenu vimbldonskog kompleksa trajao je sat vremena i 56 minuta.

Barti je krenula furiozno i igrala je neverovatno. Odmah je napravila brejk i za šest minuta osvojila je prva tri gema.

I ne samo to, već je osvojila svaki poen u ta tri gema, a serija je i išla i do 14:0, a onda i na 16:2 u poenima, pa je imala 4:0 i dupli brejk.

Pliškova je izbegla “krompir“ i vratila jedan brejk, a do kraja seta je uspela i da neutrališe jedan servis Barti za vođstvo.

Ipak, drugi put Barti je odservirala za vođstvo u setovima i prvi set je završen rezultatom 6:3.

Barti novi brejk pravi u trećem gemu drugog seta, pri rezultatu 1:1.

Pliškova se vraća na 3:3 u drugom setu tako što pravi brejk sa nulom, pa je došla do 4:3 i prvi put povela u finalu.

Imala je Pliškova i 5:4 i priliku da ode na 6:5, ali Barti od 40:0 za Čehinju, okreće gem, pravi brejk i dolazi do 6:5.

Nije uspela da odservira za titulu, pa je set otišao u taj-brejk, posle novog brejka Pliškove.

Pliškova je iskoristila psihološku prednost i razbila Barti u taj-brejku sa 7:4, čime je izborila treći, odlučujući set.

Na startu odlučujućeg seta odmah Barti pravi brejk i brzo dolazi do 3:0. Osetio se pad u igri Pliškove i to je Australijanka iskoristila.

Rutinski je Barti održala brejk i na kraju zasluženo došla do pobede.

Ovo je druga Grend slem titula u karijeri prve teniserke sveta.