Енглеска први пут у финалу Европског првенства!

Репрезентација Енглеске после продужетака је савладала Данску 2:1 и тако постала други финалиста Европског првенства.

Енглеска ће први пут након 55 година играти у финалу неког великог турнира, а први пут у историји играће финале баш Европског првенства.

У три полуфинала пре овог Острвљани су губили, али су тај низ успешно прекинули.

Ипак, тријумф енглеских фудбалера на Вемблију можда ће остати у сенци контроверзног пенала у 104. минуту, након ког су постигли победоносни гол.

У финалу Еура састаће се Енглеска и Италија.

Енглези су боље отворили утакмицу, имали иницијативу и по коју шансу, али први гол постигла је Данска. У 30. минуту слободан ударац са више од 20 метара реализовао је Микел Дамсгорд фантастичним ударцем.

То је био и први погодак из слободног ударца на овом Европском првенству.

Ипак, славље Данаца трајало је непуних 10 минута. После сјајне акције Енглеза и лопте упућене у петерац, лоше се снашао Кјаер и лопту проследио у мрежу своје екипе.

Ово је био чак 11. аутогол на овом турниру, што је апсолутни рекорд такмичења.

Друго полувреме поново је играно на страни Данске. Енглеска је имала неколико добрих шанси, али се највише истицао Каспер Шмајхел са одличним интервенцијама. Половином другог дела Данци су потпуно пали, престали да трче и препустили лопту Енглеској, али промене резултата није било.

У продужецима се наставило истим ритмом, све до 102. минута када је Енглеској након пада Стерлинга досуђен контроверзан једанаестерац.

Шмајхел је успео да одбрани Кејнов ударац са беле тачке, али се лопта одбила право на ногу нападача Тотенхема и Енглези су повели 2:1.

Данска је након примљеног гола деловала потпуно поражено, па је „Горди Албион“ без икаквих проблема сачувао резултат до краја и пласирао се у финале.