Italija posle penala u finalu Evropskog prvenstva!

Fudbalska reprezentacija Italije igraće u finalu Evropskog prvenstva nakon što su na Vembliju pobedili Španiju boljim izvođenjem jedanaesteraca (4:2).

U regularnom delu meča bilo je 1:1, ali Španiju u rekordnim trećim uzastopnim produžecima, a drugim penalima, sreća nije pogledala.

Italija, koja je opravdala ulogu blagog favorita, u finalu će se sastati sa boljim iz duela Engleska – Danska, koji je na programu danas u 21 sat.

Prvi deo utakmice Španija je imala posed, pas igrom stvarala šanse, a Italija se oslanjala na kontre. Na pauzu se otišlo pri rezultatu 0:0.

Drugo poluvreme nastavljeno je u sličnom ritmu, ali je u 60. minutu kontru Italijana golom krunisao Federiko Kijeza. On je loptu sa 16 metara plasirao u dalji ugao, a Unai Simon je ostao ukopan.

Ipak, Španci su našli odgovor u 80. minutu. Dani Olmo, koji je odigrao fantastičnu utakmicu, asistirao je Morati za pogodak kojim je rezultat izjednačen.

Produžeci nisu doneli mnogo toga zanimljivog, delovalo je kao da nijedna ekipa nije želela da rizikuje, pa se tako pitanje pobednika odlučivalo jedanaestercima.

Prvi penal omašile su obe reprezentacije, zatim su vezana po dva pogotka na obe strane.

Bernaderski je pogodio treći penal za Azure, a Morata je, ispostaviće se, svojim promašajem postao tragičar Španije.

Njegov promašaj značio je da Italija postignutim golom pobeđuje, a Žoržinjo je hladnokrvno matirao Simona i tako poslao svoju ekipu u finale Evropskog prvenstva.