Енглеска победила Сенегал и изборила четвртфинале СП у Катару

Фудбалска репрезентација Енглеске пласирала се у четвртфинале Светског првенства у Катару, пошто је синоћ у осмини финала победила селекцију Сенегала резултатом 3:0 (2:0).

Голове за Енглеску постигли су Џордан Хендерсон у 38, Хари Кејн у трећем минуту судијске надокнаде првог полувремена и Букајо Сака у 57. минуту.

Енглеска ће у четвртфиналу Мундијала играти против Француске, која је раније данас савладала Пољску 3:1. Утакмица између Енглеске и Француске биће одиграна 10. децембра од 20 сати.

Сенегал је боље ушао у меч и први дошао до шансе у 22. минуту преко Исмаила Сара, који је шутирао преко гола. Афричка селекција је нову прилику имала у 31. минуту, али није било промене резултата. Енглеска је повела у 38. минуту.

Кејн је проследио лопту до Џуда Белингема, који је асистирао Хендерсону за 1:0. Енглеска је у последњим тренуцима повела 2:0 голом Кејна.

Он је постигао 11 погодака на великим такмичењима и на првом месту вечне листе енглеских фудбалера престигао Гарија Линекера.
Европски вицешампион је у 57. минуту постигао трећи гол преко Саке. Изабраници Гарета Саутгејта су потом мирно меч привели крају и заслужену су стигли до победе.

Енглеска је ову утакмицу одиграла без Рахим Стерлинга, који је пропустио вечерашњи меч због породичних разлога.

Јуче су пласман у четвртфинале СП обезбедиле селекције Холандије и Аргентине.

Сутра ће играти Јапан – Хрватска (16) и Бразил – Јужна Кореја (20).