Embid na asistenciju od tripl-dabla u pobedi Filadelfije u Bruklinu

Košarkaši Filadelfije Seventisiksersa upisali su i desetu pobedu u ovoj sezoni, jer su u Njujorku bili bolji od Bruklina sa 121:99.

Džoel Embid je bio na skok od tripl-dabl učinka, novi centar SAD se zaustavio na 32 poena, 11 skokova i devet asistencija.

Sem prošlogodišnjeg MVP istakli su se i Tajriz Meksi sa 25 poena i deset skokova, dok je Melton ubacio 21 poen

Kod Bruklina koji je upisao svoj četvrti poraz na svom parketu Luni Voker je bio najbolji sa 26 poena i pet skokova, Mikel Bridžis je upisao 18 poena, dok je Spenser Dinvidi imao 12 poena.

Od samog početka meča je Filadelfija bila bolji tim na terenu, gde su u prvoj četvrtini imali deset poena prednosti, da bi Bruklin uspeo da se vrati u utakmicu i četvrtinu završi sa svega poenom prednosti.

Sredinom druge četvrtine je Bruklin imao mali period meča kada su imali vođstvo na meču i to je najviše bilo četiri poena prednosti (42:38), ali od tog trenutka je na terenu postojao samo tim Filadelfije. Do kraja prvog poluvremena je bilo čak 12 poena prednosti za goste (49:61).

To je dalo krila gostijućim košarkašima koji su u drugom poluvremenu samo povećavali prednost i pre ulazak u poslednji period više nije bilo dilema ko će odneti pobedu sa ovog meča.

Do kraja utakmice Filadelfija je podigla prednost na 22 poena prednost (99:121) sa kojim je i završena utakmica.