Ембид на асистенцију од трипл-дабла у победи Филаделфије у Бруклину

Кошаркаши Филаделфије Севентисиксерса уписали су и десету победу у овој сезони, јер су у Њујорку били бољи од Бруклина са 121:99.

Џоел Ембид је био на скок од трипл-дабл учинка, нови центар САД се зауставио на 32 поена, 11 скокова и девет асистенција.

Сем прошлогодишњег МВП истакли су се и Тајриз Мекси са 25 поена и десет скокова, док је Мелтон убацио 21 поен

Код Бруклина који је уписао свој четврти пораз на свом паркету Луни Вокер је био најбољи са 26 поена и пет скокова, Микел Бриџис је уписао 18 поена, док је Спенсер Динвиди имао 12 поена.

Од самог почетка меча је Филаделфија била бољи тим на терену, где су у првој четвртини имали десет поена предности, да би Бруклин успео да се врати у утакмицу и четвртину заврши са свега поеном предности.

Средином друге четвртине је Бруклин имао мали период меча када су имали вођство на мечу и то је највише било четири поена предности (42:38), али од тог тренутка је на терену постојао само тим Филаделфије. До краја првог полувремена је било чак 12 поена предности за госте (49:61).

То је дало крила гостијућим кошаркашима који су у другом полувремену само повећавали предност и пре улазак у последњи период више није било дилема ко ће однети победу са овог меча.

До краја утакмице Филаделфија је подигла предност на 22 поена предност (99:121) са којим је и завршена утакмица.