Ostali sportovi

Drugo zlato za boksere Srbije na EP, Agejev šampion Evrope

Bokserski reprezentativac Srbije Artjom Agejev osvojio je titulu šampiona Evrope na prvenstvu u Jerevanu, u kategoriji do 80 kg, pošto je u finalu savladao Italijana Alfreda Kromvela Komeja.

Agejev je doneo drugo zlato Srbiji, nakon što je prethodno Vahid Abasov, u kategoriji do 67 kg, savladao Gruzijca Laša Gurulija.

„San je ostvaren, najsjajnije odličje sija na našim grudima. Zlatne medalje nosimo u našu prelepu Srbiju. Vredno smo radili, verovali u sebe, išli korak po korak, strpljivo gradili ovo što je sada tu, čemu se svi radujemo, a to je evropski tron, to je naslov šampiona Starog kontinenta i zlato koje ponosno nosimo u Srbiju“, zaključio je srpski reprezentativac Artjom Agejev.

Poslednji put Srbija je imala šampiona Evrope u boksu davne 1985. godine kada je Ljubiša Simić u Budimpešti osvojio zlato.

Zahvaljujući Abasovu i Agejevu, 37 godina kasnije srpski bokseri vraćaju se u Beograd sa dva najsjajnija odličja.