Друго злато за боксере Србије на ЕП, Агејев шампион Европе

Боксерски репрезентативац Србије Артјом Агејев освојио је титулу шампиона Европе на првенству у Јеревану, у категорији до 80 кг, пошто је у финалу савладао Италијана Алфреда Kромвела Kомеја.

Агејев је донео друго злато Србији, након што је претходно Вахид Абасов, у категорији до 67 кг, савладао Грузијца Лаша Гурулија.

„Сан је остварен, најсјајније одличје сија на нашим грудима. Златне медаље носимо у нашу прелепу Србију. Вредно смо радили, веровали у себе, ишли корак по корак, стрпљиво градили ово што је сада ту, чему се сви радујемо, а то је европски трон, то је наслов шампиона Старог континента и злато које поносно носимо у Србију“, закључио је српски репрезентативац Артјом Агејев.

Последњи пут Србија је имала шампиона Европе у боксу давне 1985. године када је Љубиша Симић у Будимпешти освојио злато.

Захваљујући Абасову и Агејеву, 37 година касније српски боксери враћају се у Београд са два најсјајнија одличја.