Драматичне победе Бостона против Голден стејта и Минесоте над Торонтом

Кошаркаши Бостона надиграли су актуелне шампионе Голден стејт са 121:118 у продужетку. У ништа мање драматичном мечу славила је и Минесота над Торонтом са 128:126. Бостон је до победе предводио Џејсон Тејтум, а у Минесоти је играч одлуке био Дианђело Расел. Који је сигурним слободним бацањима у завршници донео победу домаћинима.
победа

Кошаркаши Минесоте славили су у окршају са Торонтом, 128:126. Био је то драматичан меч који је решен буквално у последњим секундама меча.

На 9.9 секунди пре краја Фред Ван Влит је направио личну грешку, а оба бацања је погодио Д’Анђело Расел за 128:126.

Покушао је Ануноби на четири секунде за три, промашио је и Минесота је однела победу. Торонто је прокоцкао предност од десет поена коју је имао на полувремену (76:66).

Водили су Репторси и целу трећу деоницу, ушли у последњих 12 минута са +8, 109:101, али нису издржали.

Ни 14 поена разлике средином последње четвртине није им било довољно, финиш је припао домаћину који је уписао прву победу у последња три меча.

Код Тимбервулвса најефикаснији је био Д’Анђело Расел са 25, Ентони Едвардс је постигао 23, Кајл Андерсон 20, а Џејден Мекданијелс 18.

Код Репторса, Скоти Бејнс је уписао 29 поена, Фред ван Влит 25, а Гери Трент 18.