Dramatične pobede Atlante i Indijane (VIDEO)

Košarkaši Atlante nadigrali su Toronto sa 124:122 na svom terenu posle produžetka, a igrač odluke je bio Ej Džej Grifin. Na svom terenu je slavila i Indijana protiv Orlanda sa 114:113 posle preokreta u finišu utakmice.

Iako u znatno izmenjenom i oslabljenom sastavu Toronto je odlično počeo meč na gostovanju i poveu i idrže prednost u prvom poluvremenu.

Domaćini u nastavku uspevaju da načine preokret i dođu čak do prednosti od devet koševa na samo dva i po minuta pre kraja, pa se učinilo da su obezbedili i pobedu.

Ipak gosti uspevaju da dođu do izjednačenja i izbore produžetak meča, ali je to bilo sve.

U nastavku je Ej Džej Grifin sa osam poena obezbedio desetu pobedu domaćinima.

Odlučujući pogodak je postigao na asistenciju Tre Janga koji je bio i najefikasniji igrač meča sa 33 poena i 11 asistencija.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Skot Barns sa 29 poenauz 11 skokova i devet asistencija.

Uzbudljiva završnica je viđena i u Indijani gde je domaćin uz pola koša razlike savladao Orlando po sličnom scenariju.

Gosti su imaki četiri poena prednosti do tri i po minuta pre kraja, ali su domaćini u samom finišu uspeli da načine preokret i dođu do pobede.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Helibarton sa 22 postignuta poena, a najefikasniji igrač meča je bio Franc Vagner sa 29 koševa ali je u finišu promašio odlučujući šut.

Na gostujućim terenima sinoć su slavili timovi Minesote nad Filadelfijom sa 112:109 i Juta nad Portlandom sa 118:113, a LA Klipersi su na svom terenu ubedljivo nasigrali San Antonio sa 119:97.