Драматичне победе Атланте и Индијане (ВИДЕО)

Кошаркаши Атланте надиграли су Торонто са 124:122 на свом терену после продужетка, а играч одлуке је био Еј Џеј Грифин. На свом терену је славила и Индијана против Орланда са 114:113 после преокрета у финишу утакмице.

Иако у знатно измењеном и ослабљеном саставу Торонто је одлично почео меч на гостовању и повеу и идрже предност у првом полувремену.

Домаћини у наставку успевају да начине преокрет и дођу чак до предности од девет кошева на само два и по минута пре краја, па се учинило да су обезбедили и победу.

Ипак гости успевају да дођу до изједначења и изборе продужетак меча, али је то било све.

У наставку је Еј Џеј Грифин са осам поена обезбедио десету победу домаћинима.

Одлучујући погодак је постигао на асистенцију Тре Јанга који је био и најефикаснији играч меча са 33 поена и 11 асистенција.

На другој страни најефикаснији је био Скот Барнс са 29 поенауз 11 скокова и девет асистенција.

Узбудљива завршница је виђена и у Индијани где је домаћин уз пола коша разлике савладао Орландо по сличном сценарију.

Гости су имаки четири поена предности до три и по минута пре краја, али су домаћини у самом финишу успели да начине преокрет и дођу до победе.

У победничком тиму најефикаснији је био Хелибартон са 22 постигнута поена, а најефикаснији играч меча је био Франц Вагнер са 29 кошева али је у финишу промашио одлучујући шут.

На гостујућим теренима синоћ су славили тимови Минесоте над Филаделфијом са 112:109 и Јута над Портландом са 118:113, а ЛА Клиперси су на свом терену убедљиво насиграли Сан Антонио са 119:97.