Драма ниоткуда у Хумској, црно-бели се спасили на крају (ВИДЕО)

Партизан је на стадиону у Хумској победио резултатом 2:1. Стрелци су били Рикардо Гомеш у 42. и Милош Јојић у 54. минуту, док је гол за Младост у 88. дао Бојовић.

Након пораза у „вечитом“ дербију од Црвене звезде за викенд, Партизану је победа била неопходна да сачува предност у односу на Црвену звезду на табели српског првенства.

Успели су црно-бели то да учине, иако нису имали нимало лак задатак против лучанске Младости, која се добро држала у Хумској.

Деловало је да ће Партизан глатко победити, али је гол Милана Бојовића смањио резултат, а Младост је онда имала и велику прилику да изједначи и потпуно шокира црно-беле.

Прво полувреме није било занимљиво за гледаоце. Није било много прилика и све било је виђено да се заврши без голова, али је на сцену ступио најбољи стрелац Партизана Рикардо Гомеш.

Фантастично је скочио у 42. минуту, голман Младости је био немоћан, а лопта се од стативе одбила у гол гостију.

Партизан је на почетку другог полувремена био знатно конкретнији и то му се исплатило после девет минута игре, када је Јојић одлично испратио акцију након што се убацио са десног бока.

Рикардо је после његовог убацивања промашио лопту, али је она дошла до Терзића, чији шут је изблокирао Цветковић, али је Јојић био на правом месту за 2:0.

Партизан је наставио са офанзивом после другог гола, био знатно бољи ривал, имао неколико шанси, и на крају тријумфовао резултатом 2:0, за веома важну победу у борби за титулу шампиона Србије.

Младост је у финишу утакмице успела да смањи резултат, а потом је имала и колосалну шансу да однесе бод из Хумске, али Обрадовић није успео да постигне погодак.

Zvezda slavila na “krovu” i izbila na prvu poziciju (VIDEO)