Дортмунд „прокоцкао“ већ виђену титулу, Бајерн шампион Немачке 11. пут узастопно

Фудбалери Бајерна освојили су 11. узастопну титулу шампиона Немачке, након што су данас у последњем колу Бундес лиге савладали као гости Келн 2:1, док је Борусија из Дортмунда на свом терену одиграла „само“ 2:2 против Мајнца.

Дортмунд је имао све у рукама, победа је доносила титулу, али пред пуним трибинама „Вестфалена“ поново нису издржали психолошки притисак, Мајнц је водио 2:0 после само 24 минута, Себастијан Алер промашио је пенал и све што су „милионери“ успели било је да у 95. минуту стигну до изједначења голом Никласа Зилеа, претходно је смањио Рафаел Гереиро.

Баварци су до тријумфа у Келну и укупно 33. титулу дошли голом „резервисте“ Џамала Мусаиле у 89. минуту.

Повели су голом Кингсија Комана у осмом, а изједначио је Дејан Љубичић у 80. минуту из пенала.

У Лигу шампиона пласирали су се још Лајпциг и Унион Берлин, Фрајбург је у Лиги Европе, Бајер Леверкузен у квалификацијама за Лигу конференција.

У „Цвајту“ се селе Херта и Шалке, док ће Штутгарт играти бараж.