Кадетска фудбалска репрезентација Србије поражена у четвртфиналу ЕП од Пољске

Кадетска фудбалска репрезентације Србије поражена је у четвртфиналу Европског првенства у Мађарској од селекције Пољске 3:2 (1:0).

Утакмица је почела лоше за изабранике Александра Луковића, Пољска је повела већ у четвртом минуту када је Јакуб Кржинановски натрчао на лопту коју је претходно одбранио голман Виктор Џодић и послао је у мрежу. Пољска је боље контролисала игру у првом полувремену, а лако је могло да се деси да се на одмор оде са 1:1, али Михајло Цветковић није искористио одличну прилику у 45. минуту.

Ипак, Србија је изједначила у 51. минуту поготком Вељка Вукојевића после одличног ударца Андреја Петровића.

Пољска је вратила вођство у 62. минуту који је изборио и претворио у гол Данијел Миколајевски.

Матија Поповић је имао сјајну шансу за изједначење у 65. минуту, али је није искористио.

Нису се поредавали „орлићи“, изједначили су у 70. минуту кад је Андреј Суботић после асистенције Никше Делибашића послао лопту у мрежу Пољака.

Деловало је тад да ће меч отићи у продужетак, али да не буде тако, побринуо се Филип Рејчик мајсторијом из слободног ударца у 89. минуту.

Србија је елиминацијом у четвртфиналу континенталног шампионата остала без пласмана на Светско првенство које је на програму у новембру.