Дортмунд и Фрајбург одржали прикључак за Бајерном

Фудбалери Дортмунда савладали су Аугзбург 2:1 у оквиру седмог кола Бундеслиге.

Предност „милионерима“ донео је Рафаел Гереро ноншалантним извођењем једанаестерца.

Међутим, изједначење стиже пре полувремена након исте такве реакције одбране Борусије. Овог пута у негативном смислу.

Шутирао је Мајер из даљине, али је лопта завршила на пречки. „Заспала“ је одбрана Дортмунда, а Зекири је остављен сам да поравна резултат.

Да Борусија додатно не заостане за водећим Бајерном, потрудио се Брандт. Немац је на асистенцију Ројса „ушуњао“ лопту на прву стативу.

Прикључак за Бајерном одржао је и Фрајбург. Они, као и Борусија, тренутно имају 15 бодова и утакмицу више од минхенског клуба.

Фрајбург је у Берлину био бољи од Херте 2:1, а гол одлуке постигао је Нилс Петерсен у 78. минуту.

У утакмици „средњег дома“ Штутгарт је славио против Хофенхајма 3:1, док је Борусија из Мехенгладбаха смањила заостатак ка местима које воде у Европу победом над Волфсбургом 3:1.